מגזין כלמוביל

כל הדרך למונית החדשה שלך

איך אפשר להפוך לנהג מונית? איזו מונית כדאי לקנות? ומדוע מונית מרצדס יכולה להביא לכם יותר לקוחות? כל התשובות בהמשך

"מספר ירוק", "מדליה", או בשם הרשמי "מספר זכות ציבורית ורישיון להפעלת מונית" – לא משנה איך תקראו לזה, רבים חולמים להיות נהגי מונית, לנהל את העסק ואת הזמן באופן עצמאי ולהתפרנס בכבוד. בעבר, הפרוצדורה לקניית מונית היתה מסובכת ולא כל אחד יכל לצלוח אותה, היום לעומת זאת הרבה יותר קל להפוך לבעלים של מונית ולבעל מספר ירוק.

לצד הרפורמה שנערכה ובמסגרתה כל אחד יכול לרכוש זכות ציבורית להפעלת מונית, המדינה עדיין מציבה תנאי סף: המבקש צריך להיות אזרח ישראלי ללא רישום פלילי ובן 18 ומעלה, עליו לקבל אישור (פורמלי) של הוועדה המאשרת וכמובן, תשלום האגרה שמהווה את תנאי הסף העיקרי בשל העלות הגבוהה שהיא כרבע מיליון שקלים. מי שירצה לא רק את המספר הירוק אלא גם לנהוג בפועל במונית, יצטרך להצטייד גם ברישיון D1, לעבור קורס נהיגה ברכב ציבורי ולהיות מעל גיל 21.

שיקולים מרכזיים בקניית מונית

מונית משמשת ככלי עבודה, אבל אפשר גם להסתכל על המספר הירוק כסוג של השקעה: מהרגע שקיבלתם אותו תוכלו בכל עת לנצל אותו לפרנסה ולנהוג בעצמכם במונית, במידה והעלות של הזכות הציבורית תעלה תוכלו למכור אותה למישהו אחר, ותמיד תוכלו גם להשכיר את המספר לאדם אחר שינהג במונית שלכם בתמורה לתשלום חודשי. זאת ועוד, אחרי מספר שנים ניתן להסב את המונית לרכב פרטי ולהשתמש בה ככל רכב אחר. ברכישת מונית אם כן יש לקחת בחשבון כיצד אתם מתכוונים להשתמש בה (לנהוג בעצמכם, להשכיר לנהג אחר), לאיזו תקופה ומה בכוונתכם לעשות בה לאחר כמה שנים.

בשוק קיימים דגמים רבים שמשמשים כמונית וקיימת גם השאלה ממי לרכוש את המונית ובאילו תנאים. כאן, יש יתרון גדול ליבואן רכב גדול ומוכר כמו כלמוביל. הרכישה מיבואן גדול מבטיחה לכם ליווי לאורך כל הדרך, ייעוץ ברכישה ובמקרה של כלמוביל, גם טרייד-אין אטרקטיבי ושירותי מימון. זאת ועוד, ברכישה מיבואן כמו כלמוביל תוכלו להיות בטוחים שהרכב שתקבלו יהיה בדיוק זה שהזמנתם, שזמני האספקה יהיו מדוייקים ואמינים, שלא יסתירו מכם פגיעות או פגמים ברכב וגם לא תצטרכו "לשים כסף" מראש פרט למקדמה סמלית.

כמה עולה לקנות מונית?

מאחר ומונית היא רכב עבודה, אין מיסוי על מוניות ולכן מחירה של מונית הוא כמחצית מזה של דגם מקביל. לצורך המחשה, אם מרצדס E-Class עולה סדר גודל של חצי מיליון שקלים, מונית מרצדס E-Class תעלה כרבע מיליון שקלים. הקלה זו במיסוי מאפשרת לנהגי מוניות לרכוש רכבים חדישים ומודרניים בעלות מופחתת משמעותית.

כששוקלים קניית מונית, יש לחשוב גם על המאפיינים של הדגם עצמו: רמת האמינות, ביטוח מונית, צריכת הדלק, אילו מערכות בטיחות ונוחות מותקנות בו וגם איזו רמת שירות מספק היבואן מבחינת פריסת מרכזי השירות, זמינות חלפים וכיוב'.

היתרונות של מוניות מרצדס

אחוז ניכר מהמוניות שנוסעות בכבישי ישראל הן מוניות מרצדס, וזה ממש לא מקרי. מוניות מרצדס ידועות באמינות הגבוהה שלהן, באיכות הגבוהה של תא הנוסעים, במערכות הבטיחות המתקדמות ובצריכת הדלק החסכונית. זאת ועוד, הזמינות, המקצועיות והפריסה הרחבה של מרכזי השירות של מרצדס תורמים גם הם לאטרקטיביות של דגמי מרצדס כמוניות.

לדברי מנהל המכירות הארצי לתחום המוניות בכלמוביל טל אויזרט, "יש את מרצדס, ויש את כל האחרים". נהגי מונית שמגיעים לאולם התצוגה ומתיישבים במונית מרצדס חשים בזאת מיד – מבחינת האיכות, האבזור והתחושה הכללית שמקבלים במושב הנהג שהוא למעשה סביבת העבודה בה יבלה הנהג שעות ארוכות. בנוסף לאמינות הגבוהה, לנוחות ולתחושת היוקרה, למוניות מרצדס שמירת ערך מעולה וזהו עוד גורם חשוב שיש לקחת אותו בחשבון.

כבר אמרנו שיש לבחון קניית מונית חדשה כהשקעה וכאן נכנס למשוואה גורם נוסף והוא הלקוחות. הלקוחות אוהבים להרגיש יוקרה ואוהבים לנסוע ברכב יוקרתי כשהם מזמינים מונית. במילים אחרות ופשוטות, מונית מרצדס פשוט מביאה פרנסה בעצם היותה "מרצדס".

היצע רחב של מוניות מרצדס

אז החלטתם לקנות מונית, בדקתם את השוק עשיתם את החישובים ובחרתם במרצדס. היצע מוניות מרצדס הוא רחב וכולל מוניות מסחריות ומוניות פרטיות. אם אתם זקוקים למונית מסחרית כמו מונית שירות, תוכלו לבחור במרצדס ספרינטר ל-10 נוסעים או במרצדס ויטו ו-V-Class ל-6 נוסעים. אם אתם מחפשים מונית פרטית, דגמי מרצדס עומדים לרשותכם, החל במונית מרצדס B-Class, דרך מוניות מרצדס C-Class ו-E-Class, ועד למרצדס S-Class.

כפי שכבר הוזכר, קיימת האפשרות לרכוש מוניות יד שניה וזהו גורם נוסף שכדאי לקחת בחשבון – ברכישה של מונית מרצדס חדשה תבטיחו לעצמכם שמירת ערך מעולה, אמינות גבוהה לאורך זמן ובעיקר ביקוש גבוה מאוד למכירה כמונית יד שנייה בבוא העת.

קניית מונית מרצדס חדשה בכלמוביל משמעה שתוכלו ליהנות מהגב החזק של החברה, משירותי מימון מבית היבואן עם ריבית אטרקטיבית, מטרייד-אין המרה ומאפשרות לאחריות מורחבת לעד 3 שנים*. לכלמוביל מערך שירות מקצועי בעל ידע עם זמינות חלפים מעולה, וכמובן בל נשכח את היתרונות המוחצים של מוניות מרצדס בתחומי האמינות, צריכת הדלק והאיכות.

* בתוספת תשלום. בכפוף לתנאים.

לאן ממשיכים מכאן?
נשמח לעמוד לרשותכם, בכל שאלה או בקשה.

ידוע לי שהפרטים שמסרתי לעיל ייכללו במאגרי המידע של קבוצת כלמוביל בהתאם למדיניות הפרטיות

מאשר/ת קבלת פניות שיווקיות, מידע על מבצעים והטבות לרבות בדוא״ל /sms /ווטסאפ מקבוצת כלמוביל.

הפרטים מולאו בהצלחה
תודה שפנית אלינו, נחזור אליך בהקדם האפשרי