מגזין כלמוביל

אלף פנים לספרינטר

(מתוך מגזין Colmobil Pro מגזין הלקוחות של כלמוביל הובלה והיסעים, מהדורת אפריל 2016)

הוואן הוורסטילי ביותר בשוק יפתיע אתכם עם מגוון רחב ביותר של דיגומים איכותיים לכל יישום אפשרי כמעט, בזכות תוכנית VanSolutions והשותפים של מרצדס

כתב: שי רוזנפלד
תצלומים: מרצדס

שאלה במתמטיקה למתקדמים: אם יש לנו וואן עם ארבעה מרחקי סרנים, שלושה גבהים, ארבעה משקלים, שלושה תאי נהג, שלושה סוגי סרן אחורי, שישה מנועים, שתי תיבות הילוכים ושני סוגי הנעה, כמה קומבינציות של הספרינטר ניתן להרכיב?

התשובה התיאורטית מספר בן חמש ספרות, אבל גם במציאות, ניתן להרכיב קרוב לאלף קומבינציות שונות שהופכות את הספרינטר לוואן הוורסטילי ביותר שקיים ומאפשרות להתאים אותו, היישר מהמפעל, למגוון עצום של משימות ויישומי היבלה והיסעים. אבל יש כאלו שרוצים התאמה מדוקדקת עוד יותר לסוג העבודה הספיציפי שלהם, וגם במקרים הללו למרצדס יש פתרון.

התאמה ללא הגבלה

תוכנית VanSolution שהושקה עם הצגת הדור הקודם של הספרינטר בשנת 2006 מאפשרת ללקוחות ליהנות ממגוון עצום של דיגמוים איכותיים לכל יישום המוצעים על ידי חברות מובילות. במסגרת התוכנית מזהה מרצדס דיגומים פופולריים במיוחד ובוחרת בקפידה ספקים שמציעים מוצרים ברמה גבוהה המאושרים על ידה.

חטיבת הוואנים של מרצדס ייחסה מאז ומעולם חשיבות מרובה לפתרונות דיגום, כך שכל לקוח יוכל לקנות את המוצר שימלא באופן מדוייק את הצרכים שלו מבחינה פונקציונלית וכלכלית. כאמור, מגוון דגמי הספרינטר שמגיעים ישירות ממפעלי מרצדס הוא עצום, אבל יש מקרים שבהם יש להיעזר ביצרנים חיצוניים מתמחים. במקרה של הספרינטר למשל, כחמישים אחוזים מהוואנים שמגיעים ללקוחות בכל רחבי העולם מסופקים עם דיגום של יצרן מתמחה.

תוכנית VanSolution מציעה ללקוחות דיגומים מיוחדים Ex-Factory כאשר ההתייחסות אל התוצר הסופי היא כאל מוצר של מרצדס-בנץ לכל דבר ועניין מבחינת אחזקה, שירות ואחריות. התוכנית מעסיקה כארבעים עובדים במשרה מלאה לצורך תיאום ומשתפת פעולה עם היצרנים המובילים בכל הסקטורים הרלבנטיים על מנת להציע פתרונות one-stop-shop גם ליישומים ספציפיים וייחודיים.

בנוסף, ייסדה מרצדס תוכנית שותפים בשם VanPartner בה מציעים כ-235 חברות שותפות למעלה מ-350 מוצרים איכותיים שנבדקו ואושרו על ידי מרצדס. התוכנית שהחלה בשנת 2008 זוכה להצלחה רבה בכל רחבי אירופה ויצרני מרכבים ודיגומים רבים שואפים לקחת בה חלק וליהנות מאישור האיכות של מרצדס.

מפרטים מדוייקים

למרכז בוני המרכבים של מרצדס, ה-Bodybuilder Center, יש חלק מרכזי בשתי תוכניות אלו. צוות המרכז עובד מול יצרני המרכבים והדיגומים ומספק להם את כל המידע הנחוץ על מנת לייצר מוצרים שמתאימים במדוייק לנתוני ה-CAD של רכבי מרצדס. המרכז מפרסם ומפיץ גם הנחיות טכניות מפורטות כיצד להרכיב ולחבר מרכבים וציוד וזאת כדי לוודא שהיכולות של הספרינטר ושאר הדגמים, מערכות הבטיחות, ביצועי המנוע והאמינות שלהם, לא תיפגע כתוצאה מהדיגום.

הפורטל של בוני המרכבים של מרצדס הוקם בשנת 2004 וכיום רשומים בו כ-6,000 יצרנים מלמעלה מ-86 מדינות – 20,000 כניסות ולמעלה מ-2.2 מיליון דפים נצפים באתר בוני המרכבים מדי חודש נותנים מושג לגבי מערכת היחסים הקרובה בין מרצדס לבין היצרנים החיצוניים והשימושיות של פורטל זה.

אין גבול לדימיון

כשהבסיס עצמו, הספרינטר, כל כך וורסטילי, כשיש היצע של פתרונות Ex-Factory לצד מאות שותפים מאושרים ועוד אלפי יצרנים שזוכים לתמיכה טכנית, השמיים הם באמת הגבול. ואכן, יש אין-ספור דוגמאות לספרינטרים ייעודיים שתוכננו על מנת לבצע משימות ספציפיות וזכו לדיגום איכותי.

קבלנים למשל מכירים את הספרינטר היטב, בין אם כמשאית שלדה עם תא נהג בודד או כפול או כרכב להסעת עובדים וציוד. אבל הספרינטר יכול לעשות הרבה יותר מכך. ספרינטר רכינה למשל הוא לא משהו שרואים בכל יום, אבל זוהי רק אחת מהקונפיגורציות שמוצעות לענף התשתיות. קבלנים יכולים להזמין למשל גם ספרינטר שחלקו האחורי מותאם לעבודות מתכת או לעבודות חשמל בדיגומים של חברות כמו SEBA או Bott.

על ספרינטר ליישומים מוניציפאליים שמעתם? ובכן, יש כאלו ולא מעטים. חברת Ruthman למשל מציעה ספרינטר עם מנוף וסל, יש ספרינטר לאיסוף אשפה, ואפילו לפינוי שלג…

היסעים הוא תחום בו הספרינטר מוביל תרתי משמע, אבל פרט לגרסאות ההיסעים ה"רגילות" יש גם גרסאות מיוחדות כמו למשל גרסת Paravan מונגשת עם פלטפורמת עלייה לרכב כמו זו של VDL, גרסה לבעלי מוגבלויות כמו זו של Schnierle או גרסת היסעים VIP כמו זו המוצעת על ידי Sentazi.

בתחום רכבי החירום הספרינטר פופולרי במיוחד וניתן להזמין אותו כאמבולנס (של WAS או Binz למשל), כרכב משטרה (של Mosolf) או כרכב חילוץ (של Rosenbauer).

ויש עוד… הספרינטר מוצע כרכב קירור (Hahlbrock), כמעבדה ניידת (SEBA) ואפילו כגזלן! (BSK). ואחרון חביב, הספרינטר כקאמפר. הספרינטר מוביל בתחום ההסבות לקאמפרים באירופה ומוצע במגוון עצום של תצורות, חלקן עם הנעה כפולה להנאה מושלמת גם בשטח.

אין גבול לדימיון כבר אמרנו? במקרה של הספרינטר המציאות עולה על כל דימיון וכמעט כל יישום שתוכלו לחשוב עליו מוצע ללקוחות כמוצר איכותי, עמיד ואמין שמותאם בדיוק לצרכים שלכם.

לאן ממשיכים מכאן?
נשמח לעמוד לרשותכם, בכל שאלה או בקשה.

ידוע לי שהפרטים שמסרתי לעיל ייכללו במאגרי המידע של קבוצת כלמוביל בהתאם למדיניות הפרטיות

מאשר/ת קבלת פניות שיווקיות, מידע על מבצעים והטבות לרבות בדוא״ל /sms /ווטסאפ מקבוצת כלמוביל.

הפרטים מולאו בהצלחה
תודה שפנית אלינו, נחזור אליך בהקדם האפשרי