מגזין כלמוביל

בטיחות

הספרינטר מוביל עוד מאז השקתו המקורית הוא תחום הבטיחות.

מרצדס ספרינטר החדש מציע מערכות בטיחות מתקדמות שטרם נראו בפלח הוואנים המסחריים – לכך יש השלכות לא רק על רמת הבטיחות, אלא גם על היעילות התפעולית

כתב: שי רוזנפלד
תצלומים: מרצדס

תחום מרכזי אותו מוביל הספרינטר עוד מאז השקתו המקורית הוא תחום הבטיחות. לאורך השנים, הספרינטר ביסס את מעמדו כוואן הבטוח ביותר הודות למערכת בטיחות מתקדמות שהתוקנו בו – במקרים רבים לראשונה בפלח הוואנים.

מרצדס ספרינטר החדש דור 3 ממשיך את המסורת המפוארת בתחום הבטיחות, ומציע ארסנל חסר תקדים של מערכות בטיחות מתקדמות שמעלות שוב את רף הבטיחות ומשמרות את מעמדו כוואן הבטוח ביותר – להובלה או להיסעים.

מערכת הבטיחות המתקדמות* במרצדס ספרינטר דור 3

Crosswind Assist – מערכת עזר ברוחות צד המערכת מזהה זיהוי משבי רוח, מייצבת את הרכב ומונעת סטייה שלו מהנתיב באמצעות בלימה סלקטיבית של חלק מהגלגלים. המערכת עובדת יחד עם מערכת ה- ESP ADAPTIVE  המותקנת כסטנדרט בכל דגמי הספרינטר.

Blind Spot Assist – מערכת סיוע לניטור שטחים מתים מערכת זו מזהה רכבים אשר נמצאים ב"שטח מת" אותם הנהג אינו יכול לראות, ומתריאה בפניו באמצעות סימון של משולש אדום במראת הצד הרלבנטית במידה והיא מזהה סכנה.

Active Brake Assist – מערכת בלימה אקטיבית, מערכת זו מזהה סכנת התנגשות ברכב הנמצא מלפנים ו/או פגיעה בהולך רגל, ומתריאה בפני נהג באמצעות אות קולי ונורית חיווי בלוח המחוונים. במידה והנהג אינו מגיב המערכת מבצעת בלימה אוטונומית על מנת למנוע תאונה. מערכת זו מותקנת כסטנדרט בדגמי 5 טון.

Attention Assist – מערכת לניטור עירנות נהג המערכת מנטרת את התנהגות הנהג באופן רציף, ובמידה והיא מזהה שהנהג אינו ערני או עומד להרדם, היא מתריאה בפניו וממליצה על עצירה להתרעננות. מערכת זו מותקנת כסטנדרט בדגמי 5 טון.

(Active Distance Assist (Distronic – מערכת בקרת שיוט אדפטיבית  בקרת השיוט האדפטיבית המערכת שומרת באופן אוטומטי את מהירות הנסיעה והמרחק מהרכב שנמצא מלפנים, כפי שאלו נקבעו על ידי הנהג.  המערכת מאיצה ובולמת באופן אוטומטי בהתאם למהירותו של הרכב שנמצא מלפנים.

Lane Keeping Assist מערכת התראה על סטייה מנתיב מערכת זו מזהה סטייה של הרכב מהנתיב ומתריאה בפני הנהג. המערכת מבוססת על מצלמה המותקנת בשמשה הקדמית ועוקבת אחרי הסימונים בכביש. במידה והיא מזהה שהרכב סוטה מהנתיב מבלי שהנהג הפעיל את האיתות, היא מתריאה בפניו באמצעות רטט בגלגל ההגה.

Active Lane Keeping Assist מערכת סיוע אקטיבית לשמירת נתיב אקטיבית מערכת זו מזהה סטייה של הרכב מהנתיב, מתריאה בפני הנהג ומסייעת באופן אקטיבי להחזרת הרכב לנתיב הנסיעה.

* חלק מהממערכות מוצעות כאופציה בתוספת תשלום

לאן ממשיכים מכאן?
נשמח לעמוד לרשותכם, בכל שאלה או בקשה.

ידוע לי שהפרטים שמסרתי לעיל ייכללו במאגרי המידע של קבוצת כלמוביל בהתאם למדיניות הפרטיות

מאשר/ת קבלת פניות שיווקיות, מידע על מבצעים והטבות לרבות בדוא״ל /sms /ווטסאפ מקבוצת כלמוביל.

הפרטים מולאו בהצלחה
תודה שפנית אלינו, נחזור אליך בהקדם האפשרי