מגזין כלמוביל

חוויית נהיגה חדשה

מרצדס ספרינטר גדושה בחידושים טכנולוגיים פורצי דרך

מה כבר אפשר לחדש בוואן מסחרי? תתפלאו, אבל לא מעט, ומרצדס ספרינטר החדש כולל מגוון של שינויים שמשנים לחלוטין את חוויית הנהיגה בו ואת היעילות והשימושיות שלו

כתב: שי רוזנפלד
תצלומים: מרצדס-מתוך מגזין Colmobil Pro מהדורת אפריל 2019

ההיסטוריה של מרצדס ספרינטר גדושה בחידושים טכנולוגיים פורצי דרך. לצד חידושים בתחומי הבטיחות, הקיימות וההנעה, מרצדס הציגה לאורך השנים שינויים רבים שנועדו להקל על עבודת הנהג ולהפוך אותה לקלה ולנוחה הרבה יותר. כבר בדור הראשון, סביבת הנהג של מרצדס ספרינטר היתה נוחה ומאובזרת הרבה מעבר למקובל בפלח הוואנים המסחריים או הוואנים להיסעים. בדור השני, שהוצג בשנת 2006, רשימת האבזור כללה כבר פריטים יוצאי דופן לאותה העת כמו חיישני גשם ואור, כניסה ללא מפתח ודלת צד חשמלית.

רמת הנוחות הגבוהה מלכתחילה הלכה והשתפרה אף היא לאורך השנים – בשנת 2008 הוצעו לראשונה כריות אוויר במקום קפיצי ברזל בסרן האחורי, ובשנת 2012 נרשם עוד חידוש לראשונה בסגמנט – תיבה אוטומטית עם שבעה יחסי העברה וממיר מומנט – ה-7G-Tronic המתוחכמת הפכה את הנהיגה והנסיעה בספרינטר לחלקות ולנוחות מאי-פעם.

הספרינטר ידוע כוואן נוח במיוחד, ויחד עם האיכות הגבוהה והנדסת האנוש המוקפדת שלו מתקבלת חוויית נהיגה יוצאת דופן. ספרינטר דור שלישי תוכנן ופותח בהתאם לצרכים המשתנים של הענף ושל הלקוחות, ורמות הנוחות שלו וקלות השימוש בו גבוהות מאי-פעם. יש בו מגוון רחב של חידושים שעונים על הדרישות של ענפי ההובלה וההיסעים בעולם משתנה. חלק גדול מהחידושים מתרכז בסביבת הנהג שעברה שדרוג מהותי ומציבה רף חדש בפלח הוואנים המסחריים מבחינת עיצוב, הנדסת אנוש ושימושיות. סביבת הנהג של הספרינטר דור שלישי, עם כל החידושים המפורטים להלן, יוצרת חוויית נהיגה חדשה לחלוטין, נוחה, מקושרת, ידידותית למשתמש ואינטואיטיבית.

חידושים במרצדס ספרינטר החדש:

חידושים בסביבת הנהג*:

KEYLESS START – ספרינטר החדש מצויד בהתנעה ללא מפתח כסטנדרט – התנעת הרכב מתבצעת באמצעות לחיצה על מתג ההתנעה (בתוך המפתח קיים מפתח חירום מכני לפתיחת דלת הנהג).

לוח מחוונים צבעוני "5.5 – לוח מחוונים עם מסך TFT צבעוני בקוטר "5.5 במרכזו שמקרין בפני הנהג מידע חיוני באופן ברור.

הגה רב תפקודי – הגה רב-תפקודי עם כפתורי שליטה משפר את נוחות הנהיגה, מאפשר שליטה מגלגל ההגה על מגוון מערכות ומגביר את הבטיחות. מתגי מגע המותקנים בהגה הינם מתגים ארגונומיים.

אפשרויות טעינה לנייד באמצעות חיבור (USB (Type C – חיבור USB מסוג Type C מאפשר טעינה של הטלפון הנייד.

ממשק משתמש ומערכת מולטימדיה MBUX עם מסך מגע "7  – ממשק משתמש מתקדם וחדשני זה כולל בין השאר מסך צבעוני בקוטר "7, חיבור Bluetooth כולל השמעת קבצי מוזיקה, חיבור מכשיר סלולרי באמצעות AppleCar Play או Android Auto, חיבור USB ושליטה נפרדת לעוצמת שמע טלפון ורדיו.

ממשק משתמש ומערכת מולטימדיה MBUX עם מסך מגע "10.25 – הגרסה המתקדמת ביותר של ממשק המשתמש החדש הכוללת בין השאר מסך צבעוני בקוטר "10.25, חיבור Bluetooth כולל השמעת קבצי מוזיקה, חיבור מכשיר סלולרי באמצעות AppleCar Play או Android Auto, חיבור USB, שליטה נפרדת לעוצמת שמע טלפון ורדיו, ספר נהג דיגיטלי ומערכת ניווט מקורית.

תא אחסון לטלפונים חכמים עם טעינה אלחוטית ושני שקעי USB – תא האחסון הייעודי מאפשר טעינה אלחוטית לטלפון חכם וכולל שני שקעי USB.

מתקני כוסות בחלקו העליון של תא הנהג – מחזיקי הכוסות בחלקו העליון של הדשבורד נמצאים בהישג יד ובטווח ראיה.

* חלק מהחידושים מוצעים כאופציה

חידושים נוספים:

פלטפורמת הנעה קדמית חדשה – מרחיבה משמעותית את סל המוצרים ומציעה כושר העמסה גבוה יותר וסף הטענה נמוך יותר – נתונים חשובים במיוחד בתחום ההובלה. פתרון זה מוצע בדגמי ספרינטר קומפקט קצר עם משקל כולל של עד 4 טון – גובה הרצפה בגרסה זו נמוך ב-80 מ"מ והיא בעלת כושר גרירה מקסימלי של עד 2 טון.

תיבת הילוכים אוטומטית 9G-TRONIC – הופכת את הנסיעה לחלקה ונעימה יותר, ובאותה העת תורמת גם לביצועי מנוע משופרים ולהפחתת צריכת הדלק הודות לשני יחסי העברה נוספים (תשעה הילוכים קדמיים).

מראות מתקפלות חשמלית – מראות מתקפלות חשמלית מקלות על קיפול המראות ועל שמירה שלהן מנזק בעת חניה.

מערכת מגבים- WET WIPER – מערכת המגבים המתקדמת WET WIPERS הגיעה אל הספרינטר מעולם מכוניות הפאר של מרצדס, ובעזרת מתזים הנמצאים בתוך המגב, היא מסייעת לשטיפה מהירה ויעילה יותר של השמשה הקדמית ולשדה ראייה נקי.

דלתות אחוריות הנפתחות ל -270 מעלות –  הדלתות האחוריות במרצדס ספרינטר נפתחות לזווית של 270 מעלות ומאפשרות טעינה ופריקה קלות יותר.

פעולת בלימה HOLD – בשעה שהרכב נמצא במצב נייח, לחיצה נוספת על דוושת הבלם תפעיל את פונקציית HOLD (עם חיווי בלוח המחוונים) ותשאיר את הרכב במקומו גם אם דוושת הבלם אינה לחוצה. פונקציה זו יעילה במצבים כמו עמידה ברמזור או זינוק בעלייה, והבלמים ישתחררו מיד כאשר הנהג לוחץ על דוושת המצערת.

מרימי שמשות – לחיצה ארוכה על שלט הרכב תביא לסגירה אוטומטית של  החלונות הקדמיים ולחסכון בזמן.

 

לאן ממשיכים מכאן?
נשמח לעמוד לרשותכם, בכל שאלה או בקשה.

ידוע לי שהפרטים שמסרתי לעיל ייכללו במאגרי המידע של קבוצת כלמוביל בהתאם למדיניות הפרטיות

מאשר/ת קבלת פניות שיווקיות, מידע על מבצעים והטבות לרבות בדוא״ל /sms /ווטסאפ מקבוצת כלמוביל.

הפרטים מולאו בהצלחה
תודה שפנית אלינו, נחזור אליך בהקדם האפשרי