מגזין כלמוביל

האוטובוס החשמלי של מרצדס בישראל

מרצדס eCitaro הגיע ארצה – יבחן בניסוי עם חברת "אגד"

האוטובוס החשמלי מרצדס eCitaro שזוכה לפופולריות רבה באירופה נחת גם בישראל. הסיטארו החשמלי שהושק במקור לפני כשלוש שנים, ישמש בניסוי משותף עם חברת "אגד" במטרה לקדם תחבורה ציבורית חשמלית, במיוחד לאור מפת הדרכים שפרסם המשרד להגנת הסביבה ועל פיה עד 2025 רק אוטובוסים נטולי פליטת מזהמים יורשו להכנס לאזורים אורבניים. בנוסף להיותו ידידותי לסביבה, חסכוני ואמין, ה-eCitaro גם שקט במיוחד – יתרון נוסף עבור אוטובוס תח"צ.

ל-eCitaro מערכת סוללות ותשתית טעינה חדשניות עם סוללות ליתיום-יון המאפשרות טעינה מהירה וטווח נסיעה מקסימלי של עד 280 קילומטרים. טעינת הסוללות מתבצעת בתחנות טעינה ייעודיות או באמצעות טעינה מיוחדת בגג האוטובוס. לאוטובוס מספר מודולים של סוללות, שכל אחד מהם מכיל 12 תאי סוללה עם מערכות קירור. מערכת הבלימה היא רג'נרטיבית, והאנרגיה המתקבלת ממנה מטעינה את הסוללות. ל-eCitaro עיצבו חדשני עם פנסי LED, חלק קדמי בעל מסגרת שחורה ונתון גובה של 3.4 מטרים.

הפיילוט המשותף עם חברת "אגד" יאפשר לחברה לבחון את האוטובוס ולהתאים אותו לשקו המקומי. לדברי איציק תורג'מן, מנהל חטיבת ההיסעים בכלמוביל, "בטווח של 5-10 שנים רוב ציי האוטובוסים בערי ישראל יוחלפו לאוטובוסים חשמליים. מרצדס נמצאת כבר שנים ארוכות בחזית הפיתוח ובהתאמה לדרישות השוק העתידי. כמו כן, עוד השנה צפויה מרצדס להציג אוטובוסים חשמליים שהסוללה שלהן מבוססת על מצב-מוצק ולא נוזל, דבר אשר יאפשר להגדיל את טווח הנסיעה שלהם בעשרות אחוזים".

לאן ממשיכים מכאן?
נשמח לעמוד לרשותכם, בכל שאלה או בקשה.

ידוע לי שהפרטים שמסרתי לעיל ייכללו במאגרי המידע של קבוצת כלמוביל בהתאם למדיניות הפרטיות

מאשר/ת קבלת פניות שיווקיות, מידע על מבצעים והטבות לרבות בדוא״ל /sms /ווטסאפ מקבוצת כלמוביל.

הפרטים מולאו בהצלחה
תודה שפנית אלינו, נחזור אליך בהקדם האפשרי