מגזין כלמוביל

דגמי היסעים מחשמלים!

מרצדס-בנץ מציגה את הוואנים החשמליים: מרצדס eVito Tourer ומרצדס EQV. העתיד של תחום ההיסעים – בקרוב בישראל!

כתב: חנן גולן
צילומים: מרצדס-בנץ

בשלהי שנת 2017 השיקה מרצדס את הוואן החשמלי הראשון שלה בתקופה הנוכחית – מרצדס eVito. יצרנית הרכב הגרמנית משקיעה מזה שנים ארוכות בפיתוח טכנולוגיות הנעה אלטרנטיביות.  כיום היא מציעה מגוון רחב של רכבי עבודה חשמליים, החל בוואנים 3.5 טון ועד לאוטובוסים ולמשאיות כבדות.

ה-eVito הושק תחילה בגרסה המיועדת להובלה וכשנתיים לאחר מכן הצטרף אליו eVito Tourer המיועד להיסעים. בניגוד למקובל, גרסת ההיסעים של הויטו החשמלי שונה מגרסת ההובלה לא רק במאפייני המרכב, אלא גם ביחידת ההנעה, וזאת מתוך ההבנה שלפלחים שונים וליישומים שונים יש גם דרישות שונות, הבנה ששיחקה תפקיד מרכזי בפיתוח הויטו החשמלי.

זמן קצר לאחר השקת הויטו המיועד להיסעים, הוצג גם מרצדס EQV – רכב ה-MPV החשמלי המפואר, חלק ממשפחת דגמי EQ לצד ה-EQA, EQC ו-EQS. דגם זה יכול לשמש הן כרכב משפחתי יוקרתי ומרווח והן כרכב להסעות VIP או עבור מדריכים ומורי דרך.

מרצדס ויטו - חיבור לטעינה חשמילת

יתרונות ההנעה החשמלית

להנעה חשמלית יתרונות רבים, במיוחד עבור תחום ההיסעים. הנסיעה חלקה ושקטה באופן משמעותי מאשר ברכבים בעלי מנוע בעירה פנימית, ולכך מצטרפים היעדר פליטת מזהמים וצריכת דלק.

ה-eVito Tourer מוצע עבור ענף ההיסעים עם בחירה מבין שני אורכי מרכב (5,140 או 5,370 מ"מ) ומקומות ישיבה לעד 8 נוסעים בנוסף לנהג. יחידת ההנעה החשמלית שלו שונה מזה של ה-eVito המיועד להובלה: הוא מצויד במנוע חשמלי חזק בעל הספק מרבי של 150 קילו-וואט (204 כ"ס) ומומנט מרבי של 362 נ"מ. טווח הנסיעה ארוך משמעותית עד 355 ק"מ* במסלול משולב ע"פ תקן WLTP. גם הטעינה מהירה יותר – בעמדת טעינה מהירה** ניתן להטעין 80%-10% תוך 45 דקות בלבד.

לצד ה-eVito Tourer הייעודי, מציעה מרצדס גם את EQV החדש – רכב ה-MPV החשמלי הראשון בפלח רכבי היוקרה. דגם יוקרתי זה מציע תנאי מחלקה ראשונה לעד 7 נוסעים בנוסף לנהג, עם שלל אביזרי נוחות מפנקים וסביבת נהג דיגיטלית ומתקדמת.

ה-EQV מצויד בדומה ל-eVito Tourer במנוע חשמלי עם הספק של 150 קילו-וואט (204 כ"ס) ומומנט מרבי של 362 נ"מ. טווח הנסיעה שלו מגיע עד 342 ק"מ* בהתאם לתקן WLTP המחמיר והמהירות המרבית היא 160 קמ"ש. גם כאן, יש אפשרות לטעינה מהירה** מ80%-10% סוללה תוך 45 דקות בלבד בעמדת טעינה מהירה.

מרצדס ויטו- צילום סביבת הנהג

דגמים משני פרדיגמה

עם ה-eVito Tourer ו-EQV החדשים מרצדס מציעה את הוואנים החשמליים המתקדמים והאיכותיים ביותר לתחום ההיסעים. ה-eVito Tourer החדשני ובעל טווח הנסיעה הארוך יכול להתאים למשימות היסעים מגוונות ויכול לשמש גם כמונית או כרכב המיועד לשירותי היסעים משותפים.

מרצדס EQV המפואר והמאובזר מאפשר מגוון סידורי מושבים, ועם מקום לעד 7 נוסעים בנוסף לנהג הוא יתאים במיוחד להסעות VIP או עבור מורי דרך ומדריכי טיולים שרוצים לספק ללקוחותיהם חוויית נסיעה ברמה הגבוהה ביותר.

דגמי ההיסעים החשמליים של מרצדס מראים את הדרך קדימה ומשדרגים את חוויית הנסיעה והנהיגה עבור הנהג והנוסעים – בקרוב בישראל!

אבזור בטיחותי – טרם נקבעו נתונים מתאימים לגבי נתוני בטיחות ואלו יפורסמו בסמוך לתחילת שיווק הרכב בישראל

*על-פי נתוני יצרן לפי בדיקות מעבדה. טווח הנסיעה וצריכת החשמל בפועל מושפעים, בין היתר, גם מתנאי הדרך, מתחזוקת הרכב, ממאפייני הנהיגה ומקיבולת ובלאי הסוללה ויכולים אף להגיע לפער משמעותי ביחס לנתוני המעבדה.

**על-פי נתוני יצרן לפי בדיקות מעבדה. משך זמן הטעינה בפועל תלוי בין היתר בנתוני עמדת הטעינה, תנאי הטמפרטורה ומצב טעינת המצבר

 

לאן ממשיכים מכאן?
נשמח לעמוד לרשותכם, בכל שאלה או בקשה.

ידוע לי שהפרטים שמסרתי לעיל ייכללו במאגרי המידע של קבוצת כלמוביל בהתאם למדיניות הפרטיות

מאשר/ת קבלת פניות שיווקיות, מידע על מבצעים והטבות לרבות בדוא״ל /sms /ווטסאפ מקבוצת כלמוביל.

הפרטים מולאו בהצלחה
תודה שפנית אלינו, נחזור אליך בהקדם האפשרי